Konsultacja

Zawiera kilka spotkań których celem jest rozeznanie problemów osób zgłaszających się po pomoc. Obejmuje wspólne zastanowienie się nad odpowiednią formą pomocy dla zgłaszającej się osoby,osób co może zaowocować decyzją o skorzystaniu z oferowanej formy pomocy.

Psychoterapia Indywidualna

Poprzedzają ją konsultacje i decyzja o podjęciu psychoterapii. Sesje psychoterapeutyczne odbywają się regularnie z częstotliwością ustaloną w czasie konsultacji, zazwyczaj od 1 do 4 sesji w tygodniu. Psychoterapia psychoanalityczna, którą proponuję jest formą pomocy długoterminowej.

Psychoterapia Par

Poprzedzają ją konsultacje pary Konsultacje pary stanowią formę pomocy parze. Psychoterapia psychoanalityczna pary zaczyna się od podjęcia decyzji o psychoterapii. Sesje w których uczestniczy para odbywają się zazwyczaj z częstotliwością co 2 tygodnie, trwają 100 minut.

Poradnictwo Psychologiczne

Jest dla osób które poszukują wiedzy lub doświadczenia którego nie posiadają. Poradnictwo odbywa się w oparciu o relację z doradcą, Wymaga czasu, aby mogły zajść warunki w których przedstawisz swoją trudność i przetestujesz czy uzyskana wiedza, bądź zdobyte doświadczenie przyniesie rezultaty w oczekiwany sposób w twoim życiu.

Każda z wymienionych form pomocy psychologicznej opiera się na relacji z osobą pomagająca, wymaga czasu, opiera się na rozmowie.